image
https://unsplash.com/photos/-8ttvM3Ca94

Kursem Vue w praktyce nazwałem cykl artykułów, które powstają wokół tematyki związanej z Vue.js. Jest to seria wpisów,które od postaw wyjaśniają główne elementy Vue z dodatkiem przykładów. Z założenia zbiór wpisów ma się poszerzać przechodząc płynnie od podstaw do bardziej zaawansowanych zagadnień.

Dla kogo?

Początkowe artykuły, poświęcone są w szczególności osobom które chcą poznać specyfikę frameworka. Są w większości pisane z myślą o osobach, które nie miały wcześniej styczności z Vue lub potrzebują usystematyzować pewne wiadomości. W kolejnych wpisach wkraczam w tematy bardziej zaawansowane związane z architekturą aplikacji, połączeniem z innymi technologiami np. Graphql, vuex itp.

Kolejny Kurs Vue 😮

W porównaniu do materiałów dostępnych dla Reacta lub Angulara, materiałów dedykowanych Vue jest stosunkowo niewiele. Jednak nie to było głównym czynnikiem, dla którego zdecydowałem się przenieść część wiedzy na bloga. Wierzę, że sposób w który przedstawiam dane zagadnienia okaże się pomocny dla pewnego grona czytelników, a ja w jakimś przyczynię się do wzrostu popularności Vue 🙂

Inne źródła / alternatywy

Inne materiały można znaleźć w poniższych źródłach:

Czy jest sens zaczynać z Vue 2.X skoro są prace na 3?

Tak! Nowa wersja Vue, która powinna pojawić się w pierwszej połowie 2020 roku (piszę do w ostatnim kwartale 2019) ma być w pełni kompatybilna z aktualną wersją. Pojawią się nowości i inne podejście do istniejących problemów, lecz wybór z czego chcesz skorzystać zostanie po twojej stronie.